השתלות תלת מימד

במצבים מסוימים עלול אדם לאבד את שיניו כתוצאה מטראומה, בעיות חניכיים, טיפול שורש כושל או פגם מולד כלשהו. חוסר שיניים עלול לפגוע באיכות החיים לערער את הביטחון העצמי שלו בגלל מראהו החדש. בימינו קיימים פתרונות טכנולוגיים עבור אנשים שחסרות להם שיניים בדמות השתלות מתקדמות. אחת ההשתלות המתקדמות שמתבצעת גם במרפאתו של ד"ר ירון סלוקי היא השתלה בזאלית.

מהי השתלה תלת מימד?
שתל בזאלי שונה במבנהו משתל רגיל. בעוד ששתל רגיל עשוי בעיקרו מבורג שמבריג רופא השיניים על העצם של הלסת במטרה לקבע למטופל מערכת שיניים מלאכותית במקום הטבעית שאבדה לו, שתל בזאלי מצויד בדיסק או במספר דיסקים מאונכים. הרעיון של השתלה בזאלית הוא ששתל זה מעוגן אל הלסת במאונך, באמצעות ביצוע החדרה צדית אל החניכיים של המטופל. שתל כזה מסייע במקרים שבהם עצם הלסת של המטופל חלשה או חסרה, ואין אפשרות לעגן אליה שתל דנטלי סטנדרטי. 

יתרונות ההשתלה תלת מימד
לשתלים בזאלים כמה יתרונות. ראשית, כפי שנאמר מקודם, שתל זה הוא פתרון טוב למקומות שבהם יש מחסור בעצם. במקרה זה חשוב להזכיר כי מחסור בעצם הלסת מתקיים על פי רוב באזורים ספציפיים בלסת ולא לאורך הלסת כולה. השתלה בזאלית יעילה במיוחד בלסת תחתונה. בעוד בלסת העליונה קיימת אפשרות לבצע הרמת סינוס כדי להחדיר שתלים דנטלים רגילים, בלסת התחתונה אין אפשרות כזאת. לפיכך, נעזר ד"ר סלוקי בשתלים בזאליים. יתרון נוסף לשתלים אלה הוא הגמישות בטיפול.

בזכות השתלה זו התפתחה גישה משולבת של החדרת שתלים רגילים לצד שתלים בזאליים. השילוב בין שתי השיטות מאפשר לד"ר סלוקי לתת טיפול טוב ויעיל יותר וחוסך מהמטופל רגעים מיותרים של סבל וכאב. עם זאת, למוטב לציין שלשתלים אלה חיסרון משמעותי אחד – בניגוד לשתלים רגילים, אי אפשר לבסס עליהם השתלה שלמה. לשאלות נוספות ניתן לפנות לד"ר ירון סלוקי, מומחה בתחום ההשתלה הבזאלית.

מהו מחסור בעצם בלסת?
חוסר עצם הוזכר כאן רבות, אבל מהו? שיני האדם מעוגנות אל שתי העצמות בלסת – עצם עליונה ועצם תחתונה. במצב של לסתות בריאות, מעגן רופא השיניים את השתל הדנטלי אל עצם הלסת ללא בעיות. מכל מקום, לחלק מהמטופלים קיים מחסור בעצם בגלל דלקות או שיניים תותבות, ולכן נאלץ הרופא לשלב גם השתלה זו. 
 
מאמרים
טלפון
03-673-1118


דואל

Drsloki5@gmail.com

כתובת
קריניצי 18, רמת גן

לקביעת תור חייגו
03-673-1118
או מלאו את הטופס הבא
ונציגנו יצור עמכם קשר בהקדם

שירות | מקצועיות | יחס אישי
אנו מחוייבים לטיפול אישי ואיכותי תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. אנו מקפידים לשתף כל מטופל בתהליך הטיפול, תוך הסבר מקיף על דרכי הטיפול האפשריות החל משלב האבחון הראשוני
 

נשמח לעמוד לשירותך בכל שאלה