שתל שן

שתל שן נועד לתת מענה במצב של שן או מספר שיניים חסרות. שתלים דנטליים מושתלים בעצם הלסת ועליהם ניתן לבנות כתרים, גשר של מספר שיניים ואפילו תותבות נשלפות.

היתרון המרכזי של השתלים הדנטליים הוא שהם מוברגים לתוך הלסת ועל כן יציבים ועמידים לטווח ארוך. סוגי שתלים דנטליים נבדלים אחד מהשני בכמה פרמטרים: בבקרת האיכות ותו התקן שקבלו, צורתו החיצונית של השתל, גודלו, ואופן התאמתו של משטח השתל לחלקי השיקום והחומר ממנו עשוי השתל.

שתל שן יכול להגיע במספר צורות. הפופולארי ביותר הינו שתל בעל פסי הברגה בעלי צורה צילנדרית, ישנם גם שתלים בעלי צורת קונוס. בחירת הצורה תעשה על ידי הרופא לאחר שבדק את מבנה הלסת ופרמטרים נוספים. סוגי שתלים נוספים הינם שתלים בעלי צורת להב המתאימים למטופלים בעלי עצם צרה במיוחד, כיום כמעט ולא נעשה שימוש בשתלים אלה בגלל נטייתם לצבור שיירי מזון העלולים לגרום לדלקות חניכיים. ישנם שתלים המכונים שתלי דיסק והם שילוב של שתל הלהב ושתל בורג, שתלים אלה נועדו לתת מענה למטופלים הזקוקים להשתלה דנטאלית, אך סובלים מחוסר עצם ניכר.

בנוסף לסוגי השתלים הדנטליים שהזכרנו, קיים גם שתל שן פרי פיתוח של השנים האחרונות, אשר נועד לתת מענה למצבים בהם יש צורך בהרמת סינוס. שתלי הרמת סינוס בעלי צורת בורג ומבנה חלול הכולל מערכת צינורות שמאפשרת ביצוע של הרמת סינוס דרכם, מבלי הצורך לבצע פתיחה רחבה של הסינוס. 

לגבי כל סוגי השתלים שהזכרנו לעיל, מדובר בטיפול תהליכי בן שני שלבים. תחילה השתלת שתל שן לתוך עצם הלסת בהליך כירורגי ובשלב השני חשיפת השתל והרכבת הכתר או הכתרים. קיימת שיטה נוספת המכונה "העמסה מיידית" , לפיה גם השתל וגם הכתרים מונחים באותו המועד, במסגרת הליך כירורגי שנעשה בהרדמה מלאה. שיטה זו חוסכת זמן וכאבים, אולם היא אינה מתאימה לכל המטופלים וכדי לממשה נדרשים נתונים אנטומיים ספציפיים.

סוגי שתלים נוספים שקיימים, הינם שתלי מיני אשר מאפשרים הכנסה מידית של השתלים לאחר תהליך העקירה. שיטה זו מאפשרת לחסוך זמן מפני שזמן האיחוי בשיטה זו מצטמצם משמעותית. 
שתלי המיני הינם שתלי טיטניום קטנטנים בעלי קוטר זעיר וחרט, המאפשרים העמסה מידית של השתלים ישר לאחר ביצוע תהליך העקירה.

לפרטים נוספים לגבי השתלות שיניים מוזמנים לפנות למרפאתו של ד"ר סלוקי ירון, במרפאה מיטב הטכנולוגיה בתחום, המאפשרת פתרונות לשיקום הפה וטיפולים משמרים בסטנדרטים גבוהים.
מאמרים
טלפון
03-673-1118


דואל

Drsloki5@gmail.com

כתובת
קריניצי 18, רמת גן

לקביעת תור חייגו
03-673-1118
או מלאו את הטופס הבא
ונציגנו יצור עמכם קשר בהקדם

שירות | מקצועיות | יחס אישי
אנו מחוייבים לטיפול אישי ואיכותי תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. אנו מקפידים לשתף כל מטופל בתהליך הטיפול, תוך הסבר מקיף על דרכי הטיפול האפשריות החל משלב האבחון הראשוני
 

נשמח לעמוד לשירותך בכל שאלה