שתלים דנטלים

שיני האדם משמשות אותו בעיקר ללעיסת מזון ודיבור, אך יש גם את הפן האסתטי: שיניים בריאות וחזקות מוסיפות ליופי הפנימי ולא מביישות אנשים שאוהבים לחייך כל הזמן. למרבה הצער, במצבים מסוימים עלול האדם לאבד את שיניו עקב מחלה או תאונה, ולהזדקק לשתלים דנטליים. 

מהו שתל דנטלי?
שתלים דנטליים הם למעשה מעין ברגים סטריליים מטיטניום שבאים למלא תפקיד של שורש, במקום השורש הטבעי של השן החסרה, ולהחליף את השן שכבר איננה. שתל דנטלי עשוי לעזור במקרים שבהם חסרה שן אחת או יותר (מצריך תמיכה של גשר במצב שבו כל השיניים חסרות). בנוסף, קיימים שני שיקומי פה עיקריים: שיקום נשלף בעל כמה שתלים שנועדו להעניק יציבות לשיניים התותבות, ושיקום קבוע שבמסגרתו זקוק האדם למספר גדול יותר של שתלים. למקרים כאלה נחוצה מומחיות כמו של ד"ר ירון סלוקי, שצבר ניסיון רב בהשתלות מכל הסוגים והוא מקפיד על התאמה מוחלטת למטופלים של כל שיטה.

קליטת שתלים דנטליים בפה
קליטת שתלים בתוך הפה היא הדרגתית וכוללת שלושה שלבים:

שלב ראשון

בשלב זה מבצע רופא השיניים אבחון, כולל בדיקת צפיפותה של העצם והאם היא חזקה מספיק כדי לשאת שתלים, ומחליט האם יש אפשר לבצע השתלה.

שלב שני
כולל ניתוח כירורגי הנעשה בהרדמה מקומית, כאשר במסגרתו מחדירים את השתלים אל הלסת.

שלב שלישי
שלב זה עלול להיות ארוך והוא כולל המתנה של שבועות ולפעמים גם חודשים עד שהשתלים ייקלטו כראוי לפני הברגת הכתרים והשיניים התותבות. ישנם רופאי שיניים המדלגים על שלב ההמתנה הארוכה ומבצעים את ההברגה באופן מידי, אך הדבר אינו מומלץ. 

סוגי השתלים 
קיימים סוגים שונים של שתלים שאותם מחדיר הרופא בהתאם לנסיבות:
  • קונוס או צילינדר – שתלים שיש להם צורת הברגה של קונוס או צילינדר. רופא השיניים מתאים שתלים אלה למבנה הלסת של המטופל.
  • שתלים דנטלים מיני – טכנולוגיה חדשה יחסית הכוללת שתלים זעירים עשויים טיטניום שאפשר להחדיר מיד לאחר עקירת השיניים.
  • שתלים של הרמת סינוס – שתלים בצורת בורג שכדי להשתיל אותם יש צורך לבצע הרמת סינוס, על מנת לפגוע פגיעה בסינוס. 
  • שתלים להבים – נקראים גם בלייד. אלה שתלים דמויי להב שמחדירים בדרך שלל למטופלים שיש להם עצם צרה.

למי לא מומלץ לבצע השתלה?
לכולם מומלץ לעשות השתלת שיניים. היא פתרון טוב בעיקר למי שחסרות לו שיניים, אך במקרים מסוימים לא ניתן לבצע את ההשתלה. לדוגמה, ד"ר סלוקי לא מבצע השתלה לחולים בעלי היסטוריה רפואית של סרטן, חולי לב, סוכרת או לחולים בעלי עצם חלשה שלא תוכל להחזיק את השתלים. מתלבטים אם לבצע השתלת שיניים? לשאלות נוספות תוכלו לפנות לד"ר ירון סלוקי, מומחה בשתלים דנטליים שישמח לתת לכם מענה לכל בעיה.
 
מאמרים
טלפון
03-673-1118


דואל

Drsloki5@gmail.com

כתובת
קריניצי 18, רמת גן

לקביעת תור חייגו
03-673-1118
או מלאו את הטופס הבא
ונציגנו יצור עמכם קשר בהקדם

שירות | מקצועיות | יחס אישי
אנו מחוייבים לטיפול אישי ואיכותי תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. אנו מקפידים לשתף כל מטופל בתהליך הטיפול, תוך הסבר מקיף על דרכי הטיפול האפשריות החל משלב האבחון הראשוני
 

נשמח לעמוד לשירותך בכל שאלה