שן תותבת

חשיבותה של שן תותבת אינה רק בתרומתה למראה אסטטי של הפה, היא גם מהווה תמיכה לעצמות הלסת ומפרק הלסת. כאשר נעשה שימוש קבוע בשיניים תותבות, ניתן לשמור על צורת הפה ולהפחית משמעותית את הסיכוי להווצרות של בעיות בתבנית או צורת הפה. 

קיימת חשיבות רבה לשמירה ותחזוקה של שיניים תותבות. במידה ונוצר סדק או שבר במבנה השיניים חשוב לבצע השלמת שן באופן מידי לשם שמירה על תקינות מבנה הפה והלסת. כמוכן, חשוב לשמור על ניקיון השיניים באופן יומיומי בהתאם להוראות התחזוקה והניקיון של רופא השיניים.

ישנם שיניים תותבות נשלפות, אדם עם תותבות נשלפות יכול להוציאן ולהחזירן לפי רצונו. חשיבות התותבות הנשלפות היא לאפשר תפקודים כגון לעיסה ואכילה ולשפר את מראה הפה מבחינה אסטטית. תותבות נשלפות הן אילוץ הנובע מהרס השיניים באופן שלא מאפשר לבצע שחזור. החיסרון של שן תותבת נשלפת הוא חוסר הנוחות בשימוש והחשש שמא התותבת תיפול ותצא לא מתאים.

המענה לבעיה של תותבות נשלפות הוא תותבות על שתלים. סוג זה של תותבות מאפשרות אחיזה טובה יותר של השן התותבת או השיניים התותבות, ועדין נשמרת האפשרות לשלוף את התותבות. אופן התקנת תותבות על שתלים דורש השתלת שתלים דנטליים עשויי סגסוגת טיטניום בארבע מקומות שונים בלסת, שתלים אלה משמשים כעוגנים לתותבות ומחזיקים אותן מחוברות אל הפה. באופן זה, נמנעת תזוזה של התותבות ובעליהן יכול לחוש בטוח שהן תשארנה במקומן.

מדובר בתהליך כירורגי של שיקום הפה, אשר צריך להתבצע על ידי רופא מומחה לשיקום הפה, בעל הניסיון, הידע והכלים הטכנולוגיים המתאימים. ניתן לבצעו באחת משתי דרכים. הראשונה, הדרגתית, החדרת השתל, המתנה של כ3-6 חודשים, חשיפת השתל והרכבת התותבת. השנייה, תהליך אחד הכולל החדרת השתלים והרכבת תותבות שהוכנו מראש.

כשמדובר בשיקום הפה, אל תתפשרו על פחות ממומחה. שן תותבת, השלמת שן, שתלים ועוד, במרפאתו של ד"ר סלוקי אני בונה מתכנן את אופן תהליך השיקום בהתאם לנתוני צילומים, בחינת רקמות, הערכה אסטטית ומצבו הבריאותי הכללי של המטופל. בראשותי הידע, הניסיון והכלים להעניק טיפול אישי, תומך, בשקיפות מלאה ולהחזיר לכם את החיוך.
מאמרים
טלפון
03-673-1118


דואל

Drsloki5@gmail.com

כתובת
קריניצי 18, רמת גן

לקביעת תור חייגו
03-673-1118
או מלאו את הטופס הבא
ונציגנו יצור עמכם קשר בהקדם

שירות | מקצועיות | יחס אישי
אנו מחוייבים לטיפול אישי ואיכותי תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. אנו מקפידים לשתף כל מטופל בתהליך הטיפול, תוך הסבר מקיף על דרכי הטיפול האפשריות החל משלב האבחון הראשוני
 

נשמח לעמוד לשירותך בכל שאלה