שיקום הפה

שיקום הפה מתייחס לתחום רפואת השיניים ומאגד בתוכו את כל הטיפולים הנדרשים לצורך שחזור שיניים בעייתיות. שיקום פה יכול להתייחס לטיפולים בלתי מסובכים כמו הלבנת שיניים והחדרת סתימות וכתרים, או לטיפולים מורכבים הרבה יותר כמו שיניים שחוקות, שתלים והפרעות תפקודיות בלסת.

מיהו מומחה לשיקום פה
כמו כל המומחים בתחום זה, ד"ר ירון סלוקי הוא מומחה לשיקום פה שקיבל הכשרה כרופא שיניים, אך המשיך את לימודי ההתמחות שלו כדי לקבל תעודת מומחה שיקום פה ממשרד הבריאות. מדובר בהתמחות רצינית הנמשכת כ-4 שנים, בנוסף להכשרה ברפואת שיניים "כללית". מומחה זה הוא מעין אדריכל המתערב בטיפול השיניים, ותפקידו לאבחן ולתכנן את הטיפול לפני תחילתו של טיפול שיניים מורכב כמו שיקום על שתלים. מבין הנושאים שבהם עוסק המומחה לשיקום ניתן למנות שחזורי שיניים, טיפולי שורש, מניעת מחלות חניכיים, ניתוח לסת, סידור רקמות הלחיים, סידור עצמות, שיקום הפה לאחר כל התהליך של השתלת שיניים.

סוגי השיקום
קיימים שני סוגי שיקום עיקריים: שיקום נייד ושיקום קבוע. שיקום נייד בנוי כך שניתן יהיה להסיר את השיניים מהפה בכל עת ולהחזירם במידת הצורך. שיטה זו ישנה יחסית והיא מאפשרת למטופלים להשתמש בשיניים מלאכותיות בעיקר לצורך לעיסת מזון ולהענקת פתרון אסתטי בעת היציאה לרשות הרבים. ברבות השנים, ככל שהתפתחו השיטות הטכנולוגיות, התפתחה גם שיטת השיקום הקבוע שמשמעותה שתלים דנטליים. שתל דנטלי עשוי מטיטניום והוא למעשה בורג שנועד למלא את מקומה של השן החסרה. באמצעות שתל דנטלי ניתן להחליף שן אחת שחסרה ואף שורה שלמה של שיניים שאבדו.

איך בוחרים מומחה?
שיקום הוא תהליך מורכב, ואם אנו כבר זקוקים לטיפול מעין זה, נרצה להיות סמוכים ובטוחים שאנו נמצאים בידיים טובות. אז איך בוחרים מומחה לשיקום פה? דבר ראשון – רישיון. בקשו לבקש מהמומחה להציג לכם רישיון בתוקף ממשרד הבריאות אשר מעניק לו את ההרשאה לעבוד בשיקום פה, כאמור, לפי החוק. ד"ר סלוקי מכיר את ההליך ויוכל להסביר לכם כי שיקום הוא תהליך ארוך, ולכן מוטב למצוא רופא הקרוב למקום מגוריכם. אם הדבר אינו מתאפשר, ניתן גם להרחיק קצת ובלבד למצוא רופא טוב. ולבסוף, הדרך הישנה והטובה היא המלצות שעוברות מפה לאוזן. נסו להתעניין בקרב בני משפחה, חברים ומכרים שעברו שיקומי פה ולקבל המלצות על רופא טוב. 
מאמרים
טלפון
03-673-1118


דואל

Drsloki5@gmail.com

כתובת
קריניצי 18, רמת גן

לקביעת תור חייגו
03-673-1118
או מלאו את הטופס הבא
ונציגנו יצור עמכם קשר בהקדם

שירות | מקצועיות | יחס אישי
אנו מחוייבים לטיפול אישי ואיכותי תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. אנו מקפידים לשתף כל מטופל בתהליך הטיפול, תוך הסבר מקיף על דרכי הטיפול האפשריות החל משלב האבחון הראשוני
 

נשמח לעמוד לשירותך בכל שאלה