רופא שיניים מומחה

כמו בכל תחום כמעט, לא כל רופאי השיניים הינם בעלי אותו הידע, אותה ההכשרה והניסיון. כמו בכל מיני תחומי רפואה גם ברפואת שיניים ישנן התמחויות.

בואו ננסה להבין מה ההבדל בין רופא שיניים מומחה לרופא שיניים רגל.
כדי שרופא שיניים יקבל תעודת רופא שיניים מומחה עליו ללמוד בין שלוש לשש שנים נוספות תלוי בתחום ההתמחות ולעבור בהצלחה את בחינת ההסמכה של האיגוד המקצועי של רופאי השיניים. בישראל כ-8% מכלל רופאי השיניים הינם בעלי תואר מומחה.

בישראל קיים תחום אחד ברפואת שיניים שמשרד הבריאות דרש שרופא העוסק בתחום זה יהיה בעל רישיון ספציפי- טיפולי שיניים בהרדמה. רק רופא שיניים מומחה, שעבר בהצלחה את ההכשרות הרלוונטיות רשאי לבצע טיפולי שיניים בהרדמה.

יתר על כן, באופן טבעי רופא שיניים מומחה, ראה והתנסה במהלך הכשרתו ועבודתו עם מגוון מצבים ייחודים ומורכבים, מה שהופך אותו למקצועי יותר, בעל יותר כלים ויכולת לטפל ולהתמודד עם מגוון מצבים רפואיים ובכך להעלות את איכות הטיפול, סיכויי ההצלחה וההחלמה ולחסוך סיכונים וסיבוכים.

כיום בישראל מוכרות 9 התמחויות בתחום רפואת השיניים. בינהן: מומחה למחלות חניכיים, מומחה לכירורגיית פה ולסת, מומחה לאורתודניטיה, מומחה לרפואת שיניים לילדים, מומחה ברפואת הפה, מומחה בשיקום הפה, מומחה לטיפולי שורש ומומחה לרפואת שיניים קהילתית ופתולוגיה אוראלית.

כשמדובר בטיפולי שיניים אסתטיים ישנן הרבה הטעיות. אם נתקלתם בפרסומים של "רופא שיניים מומחה לשתלים", דעו לכם שלא קיימת התמחות כזו. כלומר ברמת העיקרון כל רופא שיניים רשאי לעסוק בטיפולי שיניים אסתטיים, ומכאן החשיבות הרבה של לבחור רופא שיניים מקצועי ובעל ניסיון של שנים, אשר ידע לאמוד את הנזק, להתאים את הטיפול המיטבי ולבנות תכנית טיפולים שיקומית שמתאימה למטופל הספציפי. 

לפעמים על מנת להחזיר למטופל את החיוך, די בהלבנת שיניים כדי להשיב להן את הלובן והיופי. אולם, לעיתים נדרש תיקון שיניים מורכב יותר הכולל כתרי חרסינה, ציפויים או שתלים דנטליים. קביעת אופן הטיפול לתיקון שיניים נעשה על ידי רופא השיניים, שבודק את מצב השיניים, עורך את הצילומים הדרושים, מאבחן את סוג הבעיות ומתווה תכנית טיפול שיקומית. 

לפרטים נוספים לגבי השתלות שיניים מוזמנים לפנות למרפאתו של ד"ר סלוקי ירון, במרפאה מיטב הטכנולוגיה בתחום, המאפשרת פתרונות לשיקום הפה וטיפולים משמרים בסטנדרטים גבוהים.
מאמרים
טלפון
03-673-1118


דואל

Drsloki5@gmail.com

כתובת
קריניצי 18, רמת גן

לקביעת תור חייגו
03-673-1118
או מלאו את הטופס הבא
ונציגנו יצור עמכם קשר בהקדם

שירות | מקצועיות | יחס אישי
אנו מחוייבים לטיפול אישי ואיכותי תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. אנו מקפידים לשתף כל מטופל בתהליך הטיפול, תוך הסבר מקיף על דרכי הטיפול האפשריות החל משלב האבחון הראשוני
 

נשמח לעמוד לשירותך בכל שאלה