סתימות שיניים

סתימות שיניים משמשות כאמצעי לטיפול במקרי עששת, הן מאפשרות לעצור את הנזק שנגרם לשן ולשקמה.
עששת בשיניים הינה המצאות של חידקים הניזונים מכל מיני סוגי פחמימות וסוכרים.

חיידקי העששת מפרקים שיירי מזון מפרישים חומציות אשר פוגעת בדנטין. דנטין זהו החומר הבנייה העיקרי של השן שנמצא מתחת לשכבת האמאייל הקשה המגינה על השן.

חיידקי העששת חודרים דרך חריצים וחרירים לכיוון הדנטין, אותו הם מפרקים בעקביות. פעמים רבות מבחוץ יראה רק חור קטן, אך למעשה לאחר ניקוי העששת, מתגלה חור גדול בחומר השן.

הטיפול במקרים כאלה של עששת יהיה סתימות שיניים, למניעת התפתחות החור והעששת שאז יובילו להזדקקות להתערבות רפואית גסה יותר. במהלך הטיפול הרופא מנקה את החומר העששתי בעזרת מקדח מהיר. כאשר מגיעים לחומר הבריא ומוודאים שכל העששת נוקתה, הרופא מבצע סתימות בשיניים באמצעות חומר שמאפשר לשחזר את האיזור הפגוע של השן.

כיום, כמעט כל הסתימות שיניים המבוצעות, מתבצעות בעזרת חומר מורכב לביצוע סתימות שיניים. מדובר בחומר בעל צבע הדומה לצבע השן הטבעי. תהליך הקשיית החומר המורכב נעשה בעזרת אור מיוחד ומאפשר חזרה לאכילה ושתיה מיד לאחר ביצוע הסתימה. בעבר חומר נהוג היה לבצע סתימות בשיניים בעזרת סגסוגת אלמגם. בשנים האחרונות פוחת משמעותית השימוש בחומר זה בגלל שהוא מכיל כספית שנחשבת לרעילה.

גם לאחר ביצוע סתימה או שחזור בשיניים, עדין קיים חשש להיווצרות עששת מתחת לסתימה, שכן בין השיחזור לחומר השן קיים מרווח בלתי נמנע המאפשר לחיידקים לחדור פנימה. מכאן עולה החשיבות הרבה לשמירה על היגיינת וניקיון הפה והשיניים על מנת למנוע נזקים ועששת מתחת לסתימות. 

אז כמה עולה סתימה בשן מחומר מורכב? סתימה לבנה מחומר מורכב תעלה לכם 240-800 ₪, בהתאם למיקום שלה (אחורית או קדמית) ולכמות המשטחים שכוללת (1-3 משטחים). השימוש בחומר זה מצריך מיומנות טכנית גבוהה של הרופא להשגת תוצאה איכותית ויפה. בנוסף, התהליך מעט ארוך יותר. כמה עולה סתימה בשן מאמלגם? סתימת אמלגם תעלה 180-280 ₪, בהתאם לכמות המשטחים.

 ד"ר סלוקי ירון מומחה לשיקום הפה ובעל ניסיון ומוניטין של מעל 25 שנים, מבצע טיפולי שיניים במקצועיות, שקיפות רפואית ויחס אישי לכל מטופל.
מאמרים
טלפון
03-673-1118


דואל

Drsloki5@gmail.com

כתובת
קריניצי 18, רמת גן

לקביעת תור חייגו
03-673-1118
או מלאו את הטופס הבא
ונציגנו יצור עמכם קשר בהקדם

שירות | מקצועיות | יחס אישי
אנו מחוייבים לטיפול אישי ואיכותי תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. אנו מקפידים לשתף כל מטופל בתהליך הטיפול, תוך הסבר מקיף על דרכי הטיפול האפשריות החל משלב האבחון הראשוני
 

נשמח לעמוד לשירותך בכל שאלה