סוגי כתרים לשיניים

שיניים יכולות להיפגם כתוצאה מעששת, מחלות חניכיים או חבלה חמורה. מה שקורה כתוצאה ממצבים אלה הוא שחומר השן פוחת עד שיש צורך במבנה מלאכותי שיגן על חומר השן שנותר. 

אפשר לומר כי כתר לשן נועד על מנת לשקם את השן ולהשיב לה מראה אסטטי ויכולת תפקוד.

קיימים כמה סוגי כתרים לשיניים, לכל סוג מחיר שונה בהתאם לאיכות הכתר והחומר ממנו הוא עשוי. כמה עולה כתר? מחיר כתר יהיה יקר יותר ככל שחומר הגלם ממנו עשוי הכתר יקר ואיכותי יותר. כשמדובר בכתר לשן לא כדאי לחסוך ולהתפשר על כתר מאיכות ירודה, אחרי הכל מדובר בבריאות הפה, כתר לא איכותי במקרה הפחות גרוע עלול לשנות את הגוון, ובמקרה הגרוע עלול לגרום לגירויים ודלקות חניכיים.

סוגי כתרים לשיניים:
  1. כתר יצוק העשוי מתכת. מדובר בכתר עמיד וזול יחסית, אך צבעו מתכתי ואינו משתלב באופן טבעי עם מראה השיניים. כיום כבר לא נעשה שימוש רב בכתרים מסוג זה.
  2. כתר המורכב ממתכת בציפוי חרסינה. המתכת משמשת כבסיס חזק לכתר, והחרסינה מעניקה מראה טבעי ואסתטי.
  3. כתר חרסינה או כתר קראמי, הינם כתרים ללא בסיס מתכתי כלל אשר נועדו לתת מענה לאנשים הסובלים מאלרגיה למתכות. כתר זה נחשב ליקר יותר, אולם מבחינת המראה הוא מעניק מראה אסתטי מושלם וטבעי והוא מתאים במיוחד לשימוש בשיניים קדמיות.
  4. כתר קפטק או גלוונו הינם כתרים המכילים אחוז גבוהה מאד של זהב ומצופים חרסינה. כתרים אלה מעניקים מראה מושלם מבחינה אסתטית. בזכות אחוז הזהב הגבוה בכתרים אלה הם פחות נוטים לגרות את החניכיים. הרכבת כתרים אלה יקרה יחסית, שכן היא דורשת השחזה מדויקת של השן, מה שהופך את הטיפול לממושך ומאומץ. 
  5. כתר זרקוניה נחשב לכתר איכותי במיוחד, אשר נותן מענה אסתטי מעולה ומחזיק שנים רבות.

כפי שהבנו סוגי כתרים לשיניים משפיעים על מחיר הכתר, אך זהו לא הפרמטר היחידי. כמה עולה כתר מושפע גם מהמוניטין של הרופא המטפל והמעבדה שמייצרת את הכתרים.

כשמדובר בבחירת כתר לשן ישנה חשיבות רבה לרמת המקצועיות של הרופא המבצע, רמת המיומנות של הרופא ושל מעבדת השיניים יקבעו בסופו של דבר את הצלחת הטיפול. חשוב לדעת כי סטייה קלה בהשחזת השן או במידות הכתר עלולות לגרום לגירויים, תפקוד לקוי ובעיות חניכיים.

ד"ר סלוקי ירון בעל ניסיון ומוניטין של מעל 25 שנים, מבצע טיפולי שיניים משקמים ומגוון סוגי כתרים לשיניים במקצועיות, שקיפות רפואית ויחס אישי לכל מטופל.
מאמרים
טלפון
03-673-1118


דואל

Drsloki5@gmail.com

כתובת
קריניצי 18, רמת גן

לקביעת תור חייגו
03-673-1118
או מלאו את הטופס הבא
ונציגנו יצור עמכם קשר בהקדם

שירות | מקצועיות | יחס אישי
אנו מחוייבים לטיפול אישי ואיכותי תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. אנו מקפידים לשתף כל מטופל בתהליך הטיפול, תוך הסבר מקיף על דרכי הטיפול האפשריות החל משלב האבחון הראשוני
 

נשמח לעמוד לשירותך בכל שאלה