כירורגיה של הפה והלסת

כירורגיה של הפה והלסת דורשת מקצועיות רבה, מיומנות גבוהה וניסיון רב.

כשדובר בביצוע שתלים דנטליים הרופא צריך לעבוד עם המגבלות האנטומיות הספציפיות של כל אדם. על מנת לבצע שתלים דנטליים צריך רכס אופטימלי של עצם הלסת.

לעיתים מסיבות אנטומיות מולדות, או כתוצאה מספיגת עצם הלסת לאחר אבדן שיניים, קיים חוסר עצם היוצר קושי בהתקנת השתלים. רופא מקצועי בעל ניסיון בכירורגיה של הפה והלסת יכול להיעזר בטכניקות מתקדמות המאפשרות עיבוי רכס עצם הלסת לטובת השתלה.

כיום רופאי שיניים העוסקים בכירורגיה של הפה והלסת נעזרים בטכניקות ופרוצדורות כגון: הרמת סינוס, הרמת רצפת האף, הזזת עצב, השתלת עצם ועוד. פרוצדורות אלה מאפשרות עיבוי של רכס עצם הלסת, נחשבות יעילות ובטוחות ונמצאות בשימוש נרחב בתחום כירורגיה מקדימה בשיקום הפה. 

כאשר מטופל מגיע לרופא השיניים במטרה לבצע שתלים דנטליים. הרופא המטפל יבחן את הנתונים והמגבלות האנטומיות של המטופל הספציפי באמצעות הדמיות ממוחשבות וצילומי תלת מימד. בשנים האחרונות פותחו בתחום הכירורגיה של הפה והלסת שיטות כירורגיות המאפשרות להתגבר על מגבלות אנטומיות. חלק מהשיטות הללו ניתן לבצע באופן אמבולטורי במרפאה וחלקן מתבצעות בהרדמה כללית.

מדוע כל כך הרבה אנשים בוחרים בעצם בפתרון של תותבות על גבי שתלים כשמדובר בשיקום הפה?
לפני עידן השתלים הפתרון לשיניים חסרות היה תותבות לשיניים, התותבות שאינן נסמכות של שתלים אינן יציבות, כיוון שהן מושפעות מתנועת שרירי הפנים, הלשון והשפה אשר גורמים לניתוקן. שימוש בתותבות על גבי שתלים מאפשר יציבות ואחיזה איתנה של התותבות, אשר מעניק למטופל ביטחון בשימוש בתותבות לשיניים. 

כך שלמעשה שתלים דנטליים משמשים כטכניקת קיבוע בטוחה לתותבות נשלפות באמצעות 4 שתלים. קיבוע זה חוסך מצבי של חוסר נעימות ומבוכה במצבים של התנתקות התותבות. מכיוון שהשתל משמש כעוגן לתותבת, מתאפשרת הפעלת כוח לעיסה גבוה יותר בהשוואה לשימוש בתותבות ללא שתלים ונוחות בדיבור.
 
ד"ר סלוקי ירון, בעל ניסיון של מעל 25 שנים ברפואת שיניים, מומחה בשיקום הפה והלסת. אנו מחויבים לטיפול אישי ואיכותי תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. אנו מקפידים לשתף כל מטופל בתהליך הטיפול, תוך הסבר מקיף על דרכי הטיפול האפשריות החל משלב האבחון הראשוני.
מאמרים
טלפון
03-673-1118


דואל

Drsloki5@gmail.com

כתובת
קריניצי 18, רמת גן

לקביעת תור חייגו
03-673-1118
או מלאו את הטופס הבא
ונציגנו יצור עמכם קשר בהקדם

שירות | מקצועיות | יחס אישי
אנו מחוייבים לטיפול אישי ואיכותי תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. אנו מקפידים לשתף כל מטופל בתהליך הטיפול, תוך הסבר מקיף על דרכי הטיפול האפשריות החל משלב האבחון הראשוני
 

נשמח לעמוד לשירותך בכל שאלה