השתלת שיניים ממוחשבת

תחום השתלות השיניים עובר בשני העשורים האחרונים שינויים ושדרוגים המתאפשרים בזכות פיתוחים חדשים, שימוש בטכנולוגיות ופרקטיקות טיפוליות חדישות אשר הופכות את תחום השתלים לשיניים יעיל יותר, פחות כואב ומתאים לטווח רחב יותר של מטופלים.

חיוך יפה הוא כרטיס הביקור הראשוני שלנו ועל כן שתלים בשיניים הקדמיות זוכות לחשיבות ועדיפות בקרב מומחי שיקום הפה.

שתלים בשיניים הקדמיות מושמים באותו ההליך כמו בשאר חלקי הפה. איכות השתל ורמת המיומנות של הרופא, הם שיקבעו את רמת קליטת השתל. לכן, חשוב לבחור רופא מומחה לשיקום הפה, במיוחד כשמדובר בשיניים קדמיות. 

השתלת שיניים ממוחשבת מאפשרת להגיע לתוצאות אופטימליות בכל הנוגע לשתלים דנטליים. מדובר בטכניקה להשתלת שיניים, אשר בה ההליך הטיפולי מתוכנן רובו ככולו במחשב. שימוש בטכניקה של השתלת שיניים ממוחשבת מאפשר שהשתל שמגיע לפי המטופל מותאם באופן המדויק ביותר ומושתל במקום הנכון תוך מספר דקות. טכניקה זו מקצרת את זמן הטיפול וחוסכת כאב והתערבות מיותרת.

במסגרת טיפול השתלת שיניים ממוחשבת, המטופל עובר צילום CT ייעודי להשתלת שיניים ממוחשבת. מדובר בצילום מדויק וחדשני יותר מצילומי  הCT הרגילים, רמת דיוק גבוהה פי 8 מהצילומים הרגילים. יתרון נוסף הינו שמדובר בצילום תלת מימד המאפשר לרופא תמונת מצב ברורה וכוללת.

הרופא מבצע את תכנון השתלים על גבי הצילום הממוחשב. כך הרופא יכול למדוד ולתכנן את השתלים לשיניים באופן מדויק ביותר, מפני שהצילום מאפשר תמונה כוללת ורחבה של פה המטופל- גובה ועובי הלסת, טווח המקום הפנוי להשתלה ועוד. לאחר ניתוח הצילום, הרופא מתכנן את ההשתלה על גבי המחשב וממיר את הנתונים לשבלונה. השבלונה היא העתק מדויק של לסת החולה, עשויה מסיליקון, עם המיקום המדויק של השתלים המתוכננים.  המקום המתוכנן לשתלים מנוקב בנקב דרכו יוחדר השתל. הנקב בשבלונה מופיע בזוית ובמיקום שבהם יוחדר השתל.

בשלב ההשתלה השבלונה מולבשת על הלסת של המטופל. השתלים מוחדרים למיקום המיוחד המסומן על גבי השבלונה. הזמן שאורך להחדרת כל אחד מהשתלים הוא 10 דקות בלבד. אין צורך בחתכים, תפרים או התערבויות אחרות הגורמות כאבים, דלקות וסבל. לאחר שהוחדרו כל השתלים 

רוב המטופלים שעברו השתלת שיניים ממוחשבת מדווחים כי מיד לאחר ההשתלה הם יכלו ללא קושי לחזור לשגרת יומם: לאכול כרגיל ולתפקד. זאת בניגוד לעבר, שניתוח השתלת שיניים גרר אחריו תקופה בה חווה המטופל כאבים, קושי לאכול ואף צורך בתקופת מחלה או החלמה.

ד"ר סלוקי ירון מומחה לשיקום הפה ובעל ניסיון ומוניטין של מעל 25 שנים, מבצע טיפולי שיניים במקצועיות, שקיפות רפואית ויחס אישי לכל מטופל. במרפאתי מיטב הטכנולוגיה בתחום, המאפשרת פתרונות לשיקום הפה וטיפולים משמרים בסטנדרטים גבוהים.
מאמרים
טלפון
03-673-1118


דואל

Drsloki5@gmail.com

כתובת
קריניצי 18, רמת גן

לקביעת תור חייגו
03-673-1118
או מלאו את הטופס הבא
ונציגנו יצור עמכם קשר בהקדם

שירות | מקצועיות | יחס אישי
אנו מחוייבים לטיפול אישי ואיכותי תוך שמירה על רמה מקצועית גבוהה. אנו מקפידים לשתף כל מטופל בתהליך הטיפול, תוך הסבר מקיף על דרכי הטיפול האפשריות החל משלב האבחון הראשוני
 

נשמח לעמוד לשירותך בכל שאלה